Nová pararelná mena k EUR bude aj na Slovensku

Autor: Ľubomír Vasilišin | 13.11.2013 o 9:11 | (upravené 13.11.2013 o 12:20) Karma článku: 4,82 | Prečítané:  897x

Gratulujem, Bratislava a Zvolen budú mať prví doplnkovú menu k EURu Znova východ Slovenska zaostal v riešení problémov! To čo potrebuje Prešovský kraj, bude mať ako prvý Zvolen a Bratislava! Hoci vieme a máme riešenia, východ Slovenska je stále málo sebavedomý a čaká, že niekto iný vyrieší naše problémy.

Jeden z bodov nášho (môjho) programu pre podporu miestnej ekonomiky v Prešovskom kraji je zavedenie Prešovského dukátu, ako doplnkovej meny k Eur. Predstavoval som ho v rámci volebnej kampane ako kandidát strany 7 STATOČNÝCH za predsedu Prešovského kraja (viď besedu k voľbám do VUC Prešovský kraj 25.11.2013 Tento bod programu mnohých zaujal, ale aj mnohí mu neporozumeli, resp. zosmiešňujú túto myšlienku - viď redaktor Plus 7 dní a článok o strane 7 STATOČNÝCH a o "exotoch presadzujúcich odtrhnutie od menovej únie". Hoci Prešovský kraj je najchudobnejší, terajšie vedenie kraja nerobí žiadne nové kroky na riešenie chudoby. Bohužiaľ Prešovský kraj, ktorý by to potreboval na Slovensku možno najviac, nebude mať doplnkovú menu k EUR ... možno, až keď získame možnosť ovplyvniť niektoré veci verejné.

 

Musím zagratulovať najmä mestu ZVOLEN a osobitne p. Hipšovi, koordinátorovi projektu, ktorému sa podarilo presadiť vo ZVOLENE a v BRATISLAVE zavedenie ŽIVCA - doplnkovej meny k EUR a som presvedčený, že rast miestnej ekonomiky, najmä vo Zvolene bude viditeľný. Doplnková mena - Živec bude zavedená od 1.apríla 2014, bližšie viď:

 

http://zvolen.dnes24.sk/vo-zvolene-vznikne-doplnkova-mena-zivcom-sa-bude-dat-platit-vo-vybranych-obchodoch-a-bude-vyhodnejsi-ako-euro-164901


Ešte raz gratulujem a želám najmä ZVOLENU a priľahlému regiónu úspech !

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Populisti získajú, euro môže skončiť. O čom rozhodli Taliani

V Rakúsku populizmus prehral, v Taliansku mu môže rezignácia premiéra pomôcť. Neúspešné referendum vystrašilo trhy.

KOMENTÁRE

Renzi dal sám sebe mat. Dostala ho aj Európa?

Taliansky výsledok je politicky nepomerne ďalekonosnejší než rakúsky.

BLOG MIROSLAVA BEBLAVÉHO

Beblavý: Porušil Lajčák pri Evke zákon? Takmer s istotou

Dôležité je, či bol porušený verejný záujem.


Už ste čítali?