Kto nechce, nemôže.

Autor: Ľubomír Vasilišin | 15.2.2011 o 21:54 | (upravené 15.2.2011 o 22:03) Karma článku: 8,28 | Prečítané:  659x

  Ak to vyhovuje vláde …. Ak to vyhovuje koalícií …. Ak to vyhovuje sú schopní zvolať mimoriadnú schôdzu parlamentu a po skrátenom konaní prijať v podstate hocijaký zákon … samozrejme, že účinnosť zákona a jeho uplatnenie je okamžité po uverejnení.

 

 

Ak by to vyhovovalo ľuďom …. potom sa musí najprv urobiť koaličná dohoda, potom sa musí spustiť riadny legislatívny proces, potom sa bude dlho v parlamente „bojovať“, potom ak všetko bude dobré … potom až sa schváli zákon, alebo novela „pre ľudí“.

 

AVŠAK, tento predpis má zvyčajne odloženú účinnosť napríklad o polrok, o rok.

Ľudia tešte sa !

 

Čo chcem povedať? O čom hovorím?

 

O tom, že štát neustále zaťažuje občanov, požaduje od nich informácie a doklady, ktoré sám má k dispozícií, ale nevie ich využiť, nevie si prepojiť jednotlivé databázy, skrátka je jednoduchšie prikázať občanovi, aby to vybavil, aby to urobil za neho.

 

ROČNÉ ZÚČTOVANIE ZDRAVOTNÉHO POISTENIA !

 

Do 31.3.2011 nás znova čaká čistá byrokratická a komplikovaná záležitosť uberajúca zbytočne čas ľuďom, ktorí živia prácou seba a svoje rodiny a štát im nakázal vyplňať tlačivá a robiť nejaké zúčtovanie, pritom je jasné, že štát má k dispozícií všetky informácie na to, aby to vykonal sám a nezaťažoval zbytočne svojich občanov !

 

Všetky zdravotné poisťovne potvrdzujú, že prakticky sú dávno pripravené vykonávať sami ročné zúčtovanie zdravotného poistenia. Prečo potom novela zákona má byť účinná tak, že ročné zúčtovanie bude sa robiť až za rok 2011, t.j. v roku 2012 ?

 

No predsa preto, aby sme sa po celý rok mali na čo tešiť!

 

Nevidím totiž žiaden významný dôvod na to, aby novela nenadobudla účinnosť jej zverejnením v Zbierke zákonov a začala platiť okamžite, t.j. ročné zúčtovanie by vykonali zdravotné poisťovne už za rok 2010 v termíne do 31.3.2011 alebo v nejakom inom termíne!

 

Ale ako hovorí staré príslovie „Kto nechce, nemôže.“

 

 

V zmysle § 36 ods. 9 novely zákona č. 580/2004 Z. z. účinnej od 1.1.2011 sa RZ za rok 2010 vykonáva podľa predpisov platných do 31.12.2010!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Ešte v marci robil v obleku kliky. Železná vôľa urobila z Jana Třísku Američana

Legendárny herec z Obecnej školy sa už v Česku necítil doma.

ŠPORT

Expert: Sagan je ako rocková hviezda cyklistiky

MS môže pokojne vyhrať aj sedemkrát, myslí si.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?