7 Statočných ponúka prácu a za prácu slušnú plácu

Autor: Ľubomír Vasilišin | 21.10.2013 o 13:41 | (upravené 21.10.2013 o 14:18) Karma článku: 9,74 | Prečítané:  2326x

Žijem v Prešovskom kraji celý môj život. 12 rokov som robil daňového kontrolóra v Prešove, teraz už viac ako 15 rokov podnikám ako daňový poradca a súdny znalec. Mal som ponuky ísť pracovať do Prahy aj Bratislavy. Nešiel som. Mám v tomto kraji celú rodinu, Prešovský kraj mám rád a už sa nemožem ďalej pozerať na stagnáciu kraja, vysokú mieru nezamestnanosti, zlé cesty atď..

Chcem zmeniť veci k lepšiemu a preto kandidujem na predsedu Prešovského samosprávneho kraja za stranu 7 STATOČNÝCH REGIONÁLNA STRANA SLOVENSKA.

Kedže v tíme kandidáta na košického župana JUDr. Vladimíra Gürtlera, kolegu zo 7 STATOČNÝCH sa nachádza aj renomovaný odborník na hydroekoloģiu Dipl. Ing. Michal Kravčk, CSc., ktorý bol lídrom Programu revitalizácie krajiny a v priebehu roka 2011 pomohol vytvoriť na celom Slovensku 7.800 pracovných príležitostí, tak nemusím teda vymýšľať žiadnu „teplú vodu" a jednoducho som sa rozhodol uplatniť to, čo fungovalo a funguje. Budem konať a nie tárať. Kolega z Košíc, Mišo Kravčík mi poskytne súčinnosť a cenné praktické skúsenosti, rady a pomoc.

Tára totiž aj ten, čo je „Oporou Nášho kraja" a neurobili za 12 rokov nič preto, aby ľudia mali dostatok práce a za prácu slušnú plácu. Prešovský kraj je stále najchudobnejší.

Tára tiež ten, čo bol europoslanec, v súčasnosti poslanec NR SR, ktorý mal za všetky tie roky, ktoré je v politike,  kopec šancí vyriešiť nezamestananosť, neurobil to (..a nejaký súčasný návrh "rodinného podniku" nerieši nič) a opäť  propaguje prázdne reči ako: "Šanca na zmenu"

Žiaľ, smutnými prvenstvami Prešovského regiónu sú:

je tu najvyššia nezamestnanosť,

najvyššia chorobnosť obyvateľstva,

najhoršia kvalita vody,

najčastejšie povodne

najvyššia cena vody.

Chorobnosť súvisí s biedou, nezamestnanosťou a kvalitou vody. Cena vody zas súvisí s nedostatkom kvalitných vodných zdrojov a investíciami do vodného hospodárstva. A povodne? Tie súvisia takisto s poškodením krajiny a zanedbanou starostlivosťou o krajinu.

Ako kandidát na predsedu Prešovského samosprávneho kraja za stranu 7 STATOČNÝCH REGIONÁLNA STRANA SLOVENSKA chcem nezamestnaným občanom ponúknuť prácu a za prácu slušnú plácu.

AKO?

Chcem odstrániť smutné prvenstvá Prešovského kraja v porovnaní s ostatnými krajmi.

AKO?

TAKTO:

1.     Zavedením komplementárnej meny k EUR - Prešovský dukát (veď v SR už dávno funguje súbežná mena "stravné lístky" ...), ktorá priamo podporí výlučne miestnu, regionálnu ekonomiku.

2.    Realizáciou riešení Michala Kravčíka s ktorými súhlasím:

a)   predĺženie doby zdržania dažďovej vody čo i len o jeden deň, bude v kraji menej povodní a vodné zdroje budú kvalitnejšie.

b) zamestnať armádu nezamestnaných na budovaní protieróznych vodozádržných opatrení, ktoré by predlžovali dobu zdržania dažďovej vody v lesopoľnohospodárskej krajine v celom kraji.

Ako to dosiahnuť?:

Plánované peniaze na vybudovanie priehrady Tichý Potok vo výške 332 mil. eur presmerovať do revitalizácie.  Za tieto peniaze sa môže investovať do každej obce v kraji 500.000 eur na obnovu poškodenej krajiny. To vytvorí viac ako 10.000 pracovných príležitostí na obdobie 5-tich rokov a to bez "priamej podpory" vlády, ktorá podporuje iba veľkých zahraničných investorov a nie domácich zamestnávateľov. Prešovský kraj bude konkurencie schopný a nie príveskom štátu.

Čo sa tým dosiahne?

Zvýšia sa zásoby vodných zdrojov a zlepší sa jej kvalita.

Zníži sa cena vody i povodňové riziká.

Zamestnaní ľudia budú pracovať na vlastnej bezpečnosti a preto vo vlastnom záujme sa budú kvalitnejšie stravovať.

Zmysluplná práca namiesto bezprizorného ponevierania sa bez práce a zmyslu života je základom zdravia i psychickej kondície ľudí.

Zamestnávanie ľudí na príprave, realizácii a údržbe protieróznych a vodozádržných opatrení v území vytvorí plošne v chudobnom Prešovskom kraji užitočnú zamestnanosť, ktorá bude impulzom pre hospodársky a sociálny rast a elimináciu chudoby v ekonomicky slabom regióne a stane sa modelovým príkladom, ako riešiť nedostatok vody i vysokú nezamestnanosť.

Financovanie pracovného miesta na revitalizáciu krajiny prináša hodnoty a spoločné úžitky do budúcnosti, nie len v znížení nákladov z povodňových škôd, ale aj na zlepšení zdravia a psychickej kondície ľudí, ktorí chcú pracovať, ale nevedia si nájsť prácu. Zníži sa kriminalita, zlepšia sa zásoby kvalitných vodných zdrojov v Prešovskom kraji. Mimochodom týmto regionálnym programom pre Prešovský kraj by sa odstránili riziká vysýchania napríklad priehrady Domaša, čím by sa posilnila prosperita tohto regiónu.

Plán programu Michala Kravčíka bol vytvoriť prácu pre viac ako 30.000 nezamestnaným. Stihol „iba" cca. 7 800 pracovných príležitostí vytvoriť a potom ho zrušili. Súčasná Vláda SR zastavila program revitalizácie krajiny a nevie dať prácu chudobným ľuďom.

Ak sa stanem županom, využijem svoje skúsenosti aj skúsenosti  Kravčíkovho tímu na to, aby sa spustil taký regionálny program, ktorý prinesie prácu do prešovského regionu.

Požiadam priamo Brusel, že chcem umožniť v Prešovskom kraji modelovo riešiť v súlade s Novou koncepciou vodohospodárskej politiky, ktorú Rada Európy pre životné prostredie schválila 12. decembra 2012.

7 STATOČNÝCH ponúka prácu a za prácu slušnú plácu. Ak sa k východnému Slovensku bude naďalej otáčať chrbtom vláda SR v Bratislave a páni v Bruseli, budem ako nový prešovský župan konať a nie tárať. A výhovorky, že je kríza a nie sú EURá vyriešim zavedením PREŠOVSKÉHO DUKÁTU, paralelnej meny k EURu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Ešte v marci robil v obleku kliky. Železná vôľa urobila z Jana Třísku Američana

Legendárny herec z Obecnej školy sa už v Česku necítil doma.

ŠPORT

Expert: Sagan je ako rocková hviezda cyklistiky

MS môže pokojne vyhrať aj sedemkrát, myslí si.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?