Nová pararelná mena k EUR bude aj na Slovensku

Autor: Ľubomír Vasilišin | 13.11.2013 o 9:11 | (upravené 13.11.2013 o 12:20) Karma článku: 4,82 | Prečítané:  913x

Gratulujem, Bratislava a Zvolen budú mať prví doplnkovú menu k EURu Znova východ Slovenska zaostal v riešení problémov! To čo potrebuje Prešovský kraj, bude mať ako prvý Zvolen a Bratislava! Hoci vieme a máme riešenia, východ Slovenska je stále málo sebavedomý a čaká, že niekto iný vyrieší naše problémy.

Jeden z bodov nášho (môjho) programu pre podporu miestnej ekonomiky v Prešovskom kraji je zavedenie Prešovského dukátu, ako doplnkovej meny k Eur. Predstavoval som ho v rámci volebnej kampane ako kandidát strany 7 STATOČNÝCH za predsedu Prešovského kraja (viď besedu k voľbám do VUC Prešovský kraj 25.11.2013 Tento bod programu mnohých zaujal, ale aj mnohí mu neporozumeli, resp. zosmiešňujú túto myšlienku - viď redaktor Plus 7 dní a článok o strane 7 STATOČNÝCH a o "exotoch presadzujúcich odtrhnutie od menovej únie". Hoci Prešovský kraj je najchudobnejší, terajšie vedenie kraja nerobí žiadne nové kroky na riešenie chudoby. Bohužiaľ Prešovský kraj, ktorý by to potreboval na Slovensku možno najviac, nebude mať doplnkovú menu k EUR ... možno, až keď získame možnosť ovplyvniť niektoré veci verejné.

 

Musím zagratulovať najmä mestu ZVOLEN a osobitne p. Hipšovi, koordinátorovi projektu, ktorému sa podarilo presadiť vo ZVOLENE a v BRATISLAVE zavedenie ŽIVCA - doplnkovej meny k EUR a som presvedčený, že rast miestnej ekonomiky, najmä vo Zvolene bude viditeľný. Doplnková mena - Živec bude zavedená od 1.apríla 2014, bližšie viď:

 

http://zvolen.dnes24.sk/vo-zvolene-vznikne-doplnkova-mena-zivcom-sa-bude-dat-platit-vo-vybranych-obchodoch-a-bude-vyhodnejsi-ako-euro-164901


Ešte raz gratulujem a želám najmä ZVOLENU a priľahlému regiónu úspech !

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Ešte v marci robil v obleku kliky. Železná vôľa urobila z Jana Třísku Američana

Legendárny herec z Obecnej školy sa už v Česku necítil doma.

ŠPORT

Expert: Sagan je ako rocková hviezda cyklistiky

MS môže pokojne vyhrať aj sedemkrát, myslí si.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?